Kitajske olimpijske igre po preglasitvi Gilasa za naslov Fiba Asia

Kateri Film Si Ogledati?

Yi Jianlian proti Andrayu Blatcheju. Fotografija s Fiba.com

MESTO CHANGSHA, Kitajska - Gilas Pilipinas je v soboto zvečer, ko je dobesedno v vseh položajih dal ogromno velikosti, na boleč način ugotovil, da tudi največjim srcem včasih ne uspe.

Filipinci so se borili z vsem, kar so imeli, in se niso mogli ustaviti velike in neizprosne Kitajske, priklonivši se med 78 in 67, na tekmi za zlato medaljo olimpijskega kvalifikacijskega turnirja Fiba Asia pred zelo sovražno galerijo, ki je ploskala njihovemu vsakemu neuspehu na socialnem delu Changsha Tukaj je univerzitetna telovadnica.

Ta skupina si zasluži spoštovanje države. Mogoče niso osvojili zlate medalje, vendar so kot ljudje zmagovalci, je Baldwin povedal Inquirerju.Đokovič je v Wimbledonu zmagal in si zagotovil rekordno enajsto 20. glavno tekmo Nigerija osupnila ekipo ZDA na olimpijski razstavi Antetokoumpo, Bucks je v finalu lige NBA odrezal vodstvo Sunsov

Preprosto nikoli nismo zašli v žaljiv tok, v drugem polčasu pa smo odigrali dobro obrambo, je dodal Baldwin. Preprosto nismo streljali.

Filipinci v nobenem trenutku niso uživali prednosti po velikosti pred kitajskimi petimi na parketu, saj je Gilas podlegel mogočnosti in atletiki, ko se je njegova serija sedmih iger zmagovito ustavila in se zadovoljila s srebrno medaljo za druga zaporedna izdaja.

Kitajska, ki je v devetih skupnih tekmah ostala brez poraza in na turnirju skoraj ni bila potisnjena, bo tako zastopala Azijo na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru leta 2016 v Braziliji, kar je večja nagrada v primerjavi z zlato medaljo, za katero je ogromno kitajska množica navijala.

Filipini bodo medtem morali na olimpijski vstopnici na kvalifikacijskem turnirju, ki se bo zgodil mesec pred igrami, zabiti že države z drugih celin.

Moštvo Filipini je začelo močno, celo zgodaj povedlo s petimi točkami prednosti.

derek ramsay in andrea torres

Toda ko so Kitajci dobili svoj ritem in v notranjosti naložili svojo velikost, je bilo v bistvu vsega konec, razen krikov, saj so Filipince od druge četrtine naprej držali na dosegu roke.

Dve ravni trojki, ki jih je močno napredoval Li Gen, so v tretji tretjini odprli vodstvo 60-44 s 3:36, najboljše, kar so Filipini po tem lahko storili, pa je prišlo med 60-50 in vstopilo v četrto.

Filipini pa ne bi preživeli kitajske salve, da bi odprli zadnji okvir.

Pet ravnih točk je praktično izrinilo veter iz filipinskih jader in Filipinci bi zadeli šele po treh minutah. V tem času so se Kitajci popolnoma sinhronizirali, Ding Yenyuhang pa se je povezal še z eno trojko, ki je dosegla 70-54 v zadnjih 5:31.

In prvič na turnirju je trener Gilasa Tab Baldwin takoj po tekmi zavrnil razgovor, razočaran, tako kot ostali v ekipi, ker je videl, da njihova hrabra prizadevanja niso uspela.

Kitajska je zdaj v zadnjih treh izdajah drugič zmagala na tem turnirju, zadnje prvenstvo pa je prišlo leta 2011, tudi na račun Baldwina in njegove krhke posadke Jordana v Wuhanu.

Andray Blatche je bil edini dvoštevilčni Filipinec s 17, saj je kitajska obramba zaprla Jasona Castra in Ranidela de Ocampa, tako da je plodne Filipince držala skupaj 15 točk.

Ailun Guo je bil prvi stražar, ki je na turnirju nadigral 6-metrskega Castra, ki je vse kitajske strelce premagal z 19 točkami, Yi Jianlian, nekdanji Milwaukee Buck v ligi NBA, pa je streljal 11 točk s 15 skoki.

Zhuo Qi, 19-letnik, ki je visok 7 metrov in je po Yiju naslednji najboljši moški Kitajske, je dosegel 16 točk in pobral 14 skokov.

V celotni tekmi je bilo tudi več vprašljivih klicev, a če pogledamo globlje v izid, se prevlada ne bi drastično spremenila, tudi če bi jo sodniki označili za pošteno.