Kako Fifa leto 2018 uvršča azijske države

Kateri Film Si Ogledati?

Patricija Tumulak prej in potem

Svetovno prvenstvo v nogometu Fifa se začne jutri, 14. junija, države po vsem svetu pa se pripravljajo nanj. Le tri azijske države - Avstralija, Južna Koreja in Japonska so se uvrstile v tekmo za najbolj zaželeni pokal na svetu v nogometu.

Na svetovni lestvici je Avstralija edina država iz Azije, ki se uvršča med 50. Avstralska ekipa z imenom Socceroos je uvrščena na 36. mesto Socceroos so v skupini C s Francijo, Perujem in Dansko.

Južna Koreja je na 57. mestu in je edina azijska država, ki se je devetkrat uvrstila na svetovno prvenstvo. Je tudi edina azijska država, ki je na svetovnem prvenstvu v Fifi 2002 osvojila najbolj zabavno ekipno nagrado. Dva igralca iz ekipe sta bila tudi izvoljena člana MasterCard All Star Team, edini Azijci, za katere je glasoval. Južnokorejska ekipa je v skupini F z Nemčijo, Švedsko in Mehiko.Đokovič je v Wimbledonu zmagal in si zagotovil rekordno enajsto 20. glavno tekmo Nigerija osupnila ekipo ZDA na olimpijski razstavi Antetokoumpo, Bucks je v finalu lige NBA odrezal vodstvo Sunsov

Japonska je na 67. mestu in bo na letošnjem svetovnem prvenstvu nastopila šesto. Je ena najuspešnejših azijskih ekip, ki se je zadnjih šest zaporednih let uvrstila na svetovno prvenstvo. V skupini H je s Poljsko, Senegalom in Kolumbijo.

Kitajska je uvrščena na 75. Vrhunec nogometnega podviga v državi je bilo leto 2002, ko se je ekipa uvrstila na svetovno prvenstvo. Indija nikoli ni sodelovala na svetovnem prvenstvu, čeprav se je ekipa leta 1950 privzeto kvalificirala, ko so se druge ekipe v skupini umaknile. Trenutno je na 97. mestu

Vietnam je na 102. mestu, sledi Severna Koreja, ki je na 108. mestu.

hyundai kia vpoklicala 1,9 milijona vozil

Čeprav so bili Filipini ena najstarejših ekip v Aziji, ki je že leta 1913 igrala na mednarodni ravni, se še nikoli ni uvrstila na svetovno prvenstvo. Uvrščena je na 115. Tajska 'vojna slona', kot je znano, da je ekipa letos izpadla v tretjem krogu in se ni mogla uvrstiti na svetovno prvenstvo. Uvrščena je na 122. mesto.

Mjanmar, Maldivi in ​​Nepal so uvrščeni na 138, 150 oziroma 161.

Indonezija se je pod imenom nizozemskega nacionalnega nogometa iz Vzhodne Indije uvrstila na svetovno prvenstvo leta 1938 in od takrat se ni nikoli mogla uvrstiti. Uvrstila se je na 164. mesto, sledita ji Kambodža in Singapur na 166 oziroma 169.

Najbolje uvrščena Malezija v Fifi je bila uvrstitev leta 1993, ko je bila na 75. mestu. Trenutno je država na 171. mestu, sledijo ji Laos in Butan na 178 oziroma 183. Bangladeš in Šrilanka sta zelo nizki na 194 oziroma 200.

Pakistan je najnižje uvrščeno azijsko moštvo na 203. mestu od 211 moštev na svetovni lestvici.